Kui elate vanemas majas, siis võib vahel ikka pähe tulla mõte, kas ehk ei vajaks aknad vahetamist. Täna just sellel teemal räägime ja vaatame üle põhilised märgid, mis viitavad sellele, et lähiajal oleks mõistlik ette võtta akende vahetus.

Märk nr 1: toas on veidi tuuline ja jahe
Kui märkate sügistormide ajal, et ka toas justkui ulub tuul, siis on see kindel märk nõrkadest akendest ja tihenditest. Tuult ja niiskust läbi laskvad aknad ei mõjuta halvasti vaid meie enesetunnet, selle tulemusena võivad kodus lõpuks ees oodata ka suuremad remonttööd. Selliste akendega tuleb kiiremas korras tegeleda.

Märk nr 2: teie aken kaotab funktsionaalsuse
Kui teie aknad ei avane enam nii hästi kui varem või vastupidi – aknaid on keeruline sulgeda, siis on see märk vananenud akendest. Esmajärjekorras tasub proovida akende hooldustöödega muret lahendada, kui see aga tulemust ei anna või probleemid naasevad kiirelt, ei jää muud üle, kui aken välja vahetada.

Märk nr 3: teie aknad “nutavad”
Kui soe tubane õhk tabab külmemat klaasi, toimub kondenseerumine. See on normaalne. Kui aga kondenseerumine on pidev või talvel näete aknaklaasil härmatist, siis on teil kindel märk vananevast aknast.

Märk nr 4: te kuulete igat pisematki häält, mis väljast tuleb
Kui te kuulete sõna otseses mõttes kõike, mis väljaspool toimub, siis on see tõsine murekoht. Kodus peaksime saama nautida rahu ja vaikust, seega kui teie aknad ei paku piisavat müraisolatsiooni, siis on aeg vahetada aknad uute vastu.

Märk nr 5: aknaraamid on näinud paremaid päevi
Kui aknaraamidel on näha viiteid mädanemisele, lagunemisele ja üldisele kulumisele ning on ilmselge, et lihtsad värvimistööd asja ei paranda, siis on see kindel märk, et aken vajab asendamist.

Märk nr 6: teie küttearved suurenevad tasapisi
Seda muutust on küll raske esmapilgul seostada kehvade akendega, sest kipume pigem mõtlema üldisele hinnatõusule. Aga kui märkate, et teie küttearved regulaarselt suurenevad, siis tasub kriitilise pilguga üle vaadata ka aknad.

Kui olete ülaltoodud probleemidega hädas, siis võtke meie müügimeeskonnaga ühendust ja leiame üheskoos ideaalsed aknad teie kodule.