Sel korral räägime lühidalt puidust avatäidete hoiustamisest ja kaitsmisest ehitusprotsessi ajal.

Kõik meie tooted tarnitakse ehitusobjektile pakendatuna puitalusel. Kaitseks tolmu ja sademete eest on alusele pakendatud tooted kaetud kilega. See kile tuleb eemaldada pakendilt esimesel võimalusel, et vältida veeauru kondenseerumist kile alla. Kilesse pakendatud tooteid ei tohi hoiustada ilmastikutingimuste mõju käes (sademed, päikese UV-kiirgus) ega liigniiskes ja tolmuses ruumis.

Ruumides, kus on puidust aknaid ja teisi avatäiteid paigaldatud ei tohi olla liigniiskust. Seina-, lae- ja katusekonstruktsioonid peavad olema kuivad ning katus peab olema vettpidav nii, et sademed ei kahjustaks tooteid. Kindlasti ei tohi aknad kokku puutuda märgade materjalidega.

Lisaks tuleb aknaid ja uksi kaitsta ehitustolmu eest, sest ehitustolm kahjustab suluse- ja lukumehhanisme. Selleks tuleb kasutada teipi,  mis on ette nähtud puitakende ja -uste teipimiseks. Teip jmt kaitsvad materjalid tuleb Toodetelt eemaldada koheselt peale tööde lõppu, et tagada puitosade optimaalne niiskus ning teibi kerge eemaldumine viimistlust kahjustamata.

Hoolitsedes akende eest korralikult, võite olla kindlad, et need kestavad pikki aastaid.

Detailsema info leiate siit: https://www.lasita.ee/wp-content/uploads/2018/02/AS-Lasita-Aken-Toodete-kaitsmine-ehitusprotsessi-ajal_Garantiitingimused-lisa-2.pdf