Täna räägime energiasäästuklaasist ehk selektiivsest klaasist.

Energiasäästuklaas on madala emissioonivõimega klaas, mille pinnale on kantud väga õhuke metallikiht (enamasti hõbe), mis laseb läbi päikese lühilainelist kiirgust, kuid takistab pikalaine kiirgusel (infrapunane soe kiirgus) ruumist väljumast. Mida madalam on emissiioonitegur, seda vähem klaas sooja kiirgab ja tõhusam on klaasi soojusisolatsioon.

Energiasäästuklaas pakub suurepäraseid energiasäästuomadusi neutraalse väljanägemisega. Ühest küljest vähendab ta märgatavalt küttekulusid ja energia tarbimist, teisest küljest pakub see klaas isegi talvel mugavat sisekliimat, tänu efektiivsele päikesevalguse kasutusele.

Tänastel energiasäästu klaasidel on läbipaistvus täiestu uuel tasemel, mis võimaldab vähendada tehisvalguse kasutust ning parandab siseruumides heaolu tunnet. 3-kordse klaaspaketi valguse läbilaskvus on kuni 74% ning 2-kordsel klaaspaketil kuni 82%. Madal Ug-arv, mis võib ulatuda 0,5 W/m2 kohta, võimaldab viia küttekulud miinimumini. Seetõttu on isegi talvel ja akna läheduses olev temperatuur mõnusalt hubane.