Lapsed on meie tähtsaim vara ning tänase päeva puhul räägime lühidalt, millele pöörata tähelepanu lastetoa akende valimisel.

Lapsed on loomu poolest uudishimulikud ja soovivad avastada maailma. Siinkohal on vanemate kohus jälgida, et lapsed end seejuures ohtu ei paneks. Väiksed lapsed näevad, kuidas vanemad avavad ja sulgevaid aknaid ning tihti tekib seejärel ka pisipönnides soov seda ise järgi proovida. Kui kodu aga asub kõrgemal korrusel, siis võib sellisel katsetamisel olla kurb tagajärg. Seepärast soovitame väikelastega peredel valida aknad lapseluku sulusega (Tilt First). Selliselt saab akent käepideme pööramisel avada esmalt vaid kaldu ning lukustatav spetsiaalkäepide takistab akna avamist pöördasendisse. Käepideme edasi keeramiseks ning akna pöördasendisse avamiseks peab käepideme võtmega lahti lukustama. Kui aken pannakse uuesti kaldasendisse, siis lukustub aken taas ning seda on täielikult võimalik avada uuesti vaid võtmega.
Kui on ühel hetkel aga soov või vajadus lapseluku sulusest loobuda, siis saab seda teha lihtsalt mõne sulusedetaili väljavahetamise abil. Muudatus ei nõua suurt tööd ega meeletuid kulutusi.

Kui lastetoas ulatuvad aknad põrandani, siis vali klaaspaketi sisemiseks klaasiks lamineeritud või karastatud lahendus. Klaaside isikuturvalisusest saad lisainfot siit: https://www.lasita.ee/klaasid/ Turvaklaasidest oleme pikemalt rääkinud ka siin: https://www.lasita.ee/turvaklaasid-tutvustus/

Kui lastetoa akendel on aknalaud, siis kontrollige kindlasti üle nende ehituskvaliteet. Väiksed lapsed armastavad tihti ronida aknalauale, et sealt paremini maailma avastada. Veenduge, et see oleks nende jaoks ohutu.

Kindlasti soovitame hoolega läbi mõelda ka lastetoa kardinate valik. Kardinad võiksid olla kergesti hooldatavad ning lihtsate lahendustega, et lapsed end keerukate nöörisüsteemidega ei vigastaks.

Täpsemate küsimuste korral saate saate kindlasti head nõu meie müügiesindusest.

Uuendatud: 1.06.2022
Avaldatud: 1.06.2020