Alustasime üle tuhande akna suuruse projekti tootmist Tallinna kesklinnas, otse merekaldal asuva Kalaranna kvartali tarvis. Sarnaselt kilomeetri jagu mööda rannikuserva edasi seisva Noblessneri kvartaliga osutusid valituks Lasita Aken tooted, mis on end mitmeid kordi ekstreemsetes mere vahetu läheduse tingimustes tõestanud.

Kalaranna Kvartal hõlmab endas 240 uue korteri ja paljude äripindadega kaheksat maja, mille eesmärgiks on luua mitmekihiline linnastruktuur, mis töötab osana Tallinnast, seob linna merega nii visuaalselt kui logistiliselt, rikastab linna kui tervikut ning rõhutab piirkonna omapära.

Nordecon AS-i juhatuse esimees Gerd Müller on öelnud:
„Kalaranna elurajoon on projekt, mis annab ehitajale võimaluse end professionaalselt tõestada, kuna merelähedane ehitamine seab insenertehnilistele lahendustele väga kõrged nõudmised. Kalaranna piirkond on tõeliselt eriline nii kohalike kui turistide seas, mistõttu on Kalaranna Kvartali puhul ehitajale oluliseks ka vastutus kvaliteetse linnaruumi loomisel. Elamute ümber loodavas maastikukujunduses väärtustatakse vaateid merele ja ümbritsevatele olulistele kohtadele nagu Linnahall, Patarei, Kultuurikatel ja Oleviste kirik.“

Lasita Aken jaoks on sellise loome juures olemine auasi ning oleme veendunud, et kerkivasse miljöösse sobivad meie tooted valatult.

Loe pikemalt: https://www.kinnisvarauudised.ee/uudised/2019/10/21/nordecon-ehitab-kalaranna-kvartalisse-240-uut-korterit

Fotod: Kadarik Tüür Arhitektid