Kevad on käes ja päike käib juba päris kõrge kaarega ning tänu sellele torkab aknaklaasil hästi silma mustus, mis sinna pika talve jooksul kogunenud on. Seega on nüüd viimane aeg võtta käsile üks korralik akende pesu. Jagame teine siinkohal mõningaid nippe.

Aknapesuks tuleb valida õige ilm, pigem pilvine ja mitte liiga kuum. Väga sooja ja päikesepaistelise ilmaga kuivavad nii pesuvahend kui ka -vesi akna külge, muutes pesutöö keerulisemaks.

Esimese asjana võiks akendelt puhastada tolmu, selleks tööks sobib hästi kuiv tolmulapp. Kui jätate tolmu eelnevalt puhastamata, siis moodustub sellest pesuveega aknale porikihti meenutav mustus ja seega muudate akende pesu enda jaoks raskemaks. Kui aknad on tolmust puhtad, siis võib alustada märja pesuga. Pesuvahendit kasutage piisavas koguses. Väga mustade akende korral rohkem, aga samas mitte liialt. Pigem vältige väga vahutavaid vahendeid, sest suurt vahtu on tülikas maha loputada. Võimalusel kasutage pesemiseks mikrokiust lappi.

Peale tavapärase puhastuse soovitame teha akendele ja ustele igal aastal ka ülevaatuse, see tagab nende pikaajalise tõrgeteta funktsioneerimise.

Jagame teiega siinkohal ka ühte õpetlikku akanapesu videot:


Uuendatud: 25.03.2022
Avaldatud: 27.03.2020