ASUD SIIN: AVALEHT / TOOTED / KLAASID

KLAASPAKETI EHITUS

Klaaspakett koosneb klaasidest ja klaaside vahelisest vaheliistust. Sõltuvalt sellest, kui mitu klaasi on klaaspaketis, markeeritakse klaaspaketid 2k (2 klaasi paketis) ja 3k (kolm klaasi paketis). Klaaspakette loetakse vaadatuna väljaspoolt sissepoole
Klaasipinnad on määratud numbritega:

• välimise klaasi välimine pind on nr 1 ja sisemine pind nr 2
• keskmise klaasi välimine pind on nr 3 ja sisemine pind nr 4
• sisemise klaasi välimine pind on nr 5 ja sisemine pind nr 6

Klaaside vaheliistudeks kasutatakse alumiiniumist või sooja serva vaheliistu.
Reeglina on klaaspaketid täidetud 90% argooniga.
Klaaspaketi U-väärtus sõltub klaasidevahelisest kaugusest (vaheliistu laiusest ja materjalist), valitud klaasidest ja klaaside vahel kasutatavast gaasist
Akende ja välisuste klaasimisel kasutatakse tavaliselt klaase paksusega on 4, 6, 8mm. Klaasi paksus sõltub eelkõige klaaspaketi pindalast ja valitud klaaside omadustest.

Kirgas klaas – tavaline nn float-klaas. Nimetus “float-klaas” tuleneb klaasi tootmisprotsessi iseloomust, kus vedel, otse sulatusahjust väljuv klaasimass ujub sulatina pinnal, liikudes sealt edasi jahutussektsiooni. Kirjeldatud valmistustehnoloogia tagab klaasile ideaalselt siledad paralleelsed pinnad ja seega ka suurepärase optilise kvaliteedi. Klaas võimaldab praktiliselt igasugust edasist töötlust. Ehitussektoris on enimkasutatavad paksused 4, 6, 8 ja 10 mm.

(ES) – endine nimetus selektiivne klaas. Energiasäästuklaas on madala emissioonivõimega klaas, mille pinnale on kantud väga õhuke metallikiht (enamasti hõbe), mis laseb läbi päikese lühilainelist kiirgust, kuid takistab pikalaine kiirgusel (infrapunane soe kiirgus) ruumist väljumast. Mida madalam on emissiioonitegur, seda vähem klaas sooja kiirgab ja tõhusam on klaasi soojusisolatsioon. Energiasäästuklaas PLANITHERM XN pakub suurepäraseid energiasäästuomadusi kombineerituna eriti neutraalse väljanägemisega. Ühest küljest vähendab ta märgatavalt küttekulusid ja energia tarbimist, teisest küljest pakub see klaas isegi talvel mugavat sisekliimat, tänu efektiivsele päikesevalguse kasutusele.PLANITHERM XN läbipaistvus on täiestu uuel tasemel, mis võimaldab vähendada tehisvalguse kasutust ning parandab siseruumides heaolu tunnet. 3-kordse klaaspaketi valguse läbilaskvus on kuni 74% ning 2-kordsel klaaspaketil kuni 82%. Madal Ug-arv, mis võib ulatuda 0,5 W/m2 kohta, võimaldab viia küttekulud miinimumini. Seetõttu on isegi talvel ja akna läheduses olev temperatuur mõnusalt hubane.

Päikesekaitse klaas – vähendab läbi klaasi siseneva päikeseenergia hulka. Päikese soojus- ja valgusenergia, mis jõuab klaasini, peegeldatakse osaliselt tagasi, osaliselt neeldub klaasis ja osaliselt läbib klaasi. Päikesekaitseklaasid jagunevad massvärvitud (absorbeerivad) ja kattega (reflekteerivad) klaasideks. Eriti levinud on kombi-klaasid, mille puhul päikesekaitsefunktsiooniga on ühildatud ka energiasäästufunktsioon.

  • COOL-LITE SKN on päikesekaitse-ja energiasäästu klaas, mis laseb hästi läbi nähtavat valgust ning omab madalat peegeldustegurit ja päikesefaktorit. SGG COOL-LITE SKN on SKNi perekonna kõige neutraalsem klaas. Koos nähtava valguse suure läbivusega blokeerib see klaas tõhusalt soojust. SKN 176 on sobiv valik, kui on soov vältida häirivaid peegeldusi ja tagada fassaadi võimalikult loomulik väljanägemine. SGG COOL-LITE SKN 165 ja 154 vähendavad veelgi tõhusamalt siseneva päikesesoojuse hulka. SGG COOL-LITE SKN tooted on hea valik ülekuumenemise ärahoidmise ning samas ruumi soojuskadude vähendamiseks. Samuti vähenevad kulutused ruumi jahutamisele suvel
  • Massvärvitud klaas PARSOL – hall ja pruun klaas neelavad koos soojusenergiaga ka samas suurusjärgus valgust, mis võib osutuda väikese aknapinna puhul häirivaks. Kõikidele toonitud klaasidele on omane madal nähtava valguse peegeldustegur, mis on tunduvalt väiksem enamuse päikesekaitseklaaside vastavatest näitajatest. Massvärvitud päikesekaitseklaaside kasutamisel fassaadis on vajalik klaasi karastamine, mis elimineerib termilise purunemise

Ohutu e. isikuturvaklaas – klaasi ülesanne on kaitsta klaasi purunemise korral võimalike vigastuste eest. Klaasid jagunevad kahte rühma – karastatud ja lamineeritud klaasid. Ohutuse funktsiooni saab siduda ka teiste klaasi funktsioonidega: energiasäästmine, päikesekaitse, mürasummutus, isepuhastumine, kujundus jne.

  • Karastatud klaas SECURIT – tootmisprotsessi käigus kuumutatakse termiliselt karastatud klaas kuni 650 kraadini Celsiuse järgi ja seejärel kiiresti jahutatakse. Selline protsess muudab klaasi kuni viis korda tavalisest klaasist tugevamaks. Karastamine avaldab mõju klaasi purunemisstruktuurile. Pinge vabanedes puruneb klaas väikesteks tömpide servadega tükikesteks, mis hoiavad ära tõsisemad vigastused. Karastatud klaas omab ka tunduvalt suuremat temperatuuride erinevusetaluvust kui lamineeritud klaas. Karastamine on vajalik isikuturvalisuse tagamiseks ja termilise purunemise vältimiseks
  • Lamineeritud klaas STADIP PROTECT – koosneb kahest või enamast klaasikihist,mis on omavahel liidetud PVB-kile abil kõrge rõhu all autoklaavimise meetodil. Purunedes säilitab klaas terviklikkuse ning seetõttu ei kuku avast välja. Lamineeritud turvaklaas kaitseb vandalismi, sissemurdmise, tulirelvarünnaku või plahvatuse vastu
  • Lamineeritud klaas STADIP SILENCE – lamineeritud helikindel turvaklaas, millel on erakordselt kõrge helikindlus ning millel on samal ajal lamineeritud klaasi ohutus ja turvalisus. Spetsiaalne akustiline PVB kile takistab vibratsiooni ja kõrvaldab kriitilise sageduse ja akustiliste tippude probleemi. Kahe klaasikihi vahele paigaldatud spetsiaalne PVB-kile on väga heade mürasummutavate omadustega, pakkudes samal ajal ka kaitset UV-kiirguse pleegitava toime eest. SGG STADIP SILENCE® on ka isikuturva-klaas, s.t. klaasi purunemise korral hoiab vahekile klaasikilde koos ja minimeerib võimalike vigastuste ohu.

Isepuhastuv klaas BIOCLEAN – vähese hooldusvajadusega klaas on kõrge läbipaistvusega ja neutraalse väljanägemisega klaaside sari, mis on valmistatud kirkast klaasist. Tänu oma nähtamatule kattele on need klaasid kõige neutraalsemad isepuhastuvad klaasid turul, mille pinnal pole näha värvi ega peegeldust – nad näevad välja nagu tavalised klaasid! Kate, millega klaas kaetud on, tagab vastupidavuse ja väiksema puhastusvajaduse. Püsiv kate, mis kestab kogu BIOCLEAN klaasi eluea, toimib kahel põhilisel viisil. Esiteks selle fotokatalüütilised omadused rakendavad päikese UV-valguse klaasi pinnale kogunenud orgaanilise mustuse lagundamiseks. Teiseks, nende hüdrofiilsed omadused tähendavad, et vesi või vihm moodustavad klaasi pinnale veelehe ning viivad lagundatud mustuse minema.

Tuletõkkeklaas CONTRAFLAM – koosneb kahest või enamast karastatud isikuturvaklaasist. Klaaside vaheline ruum on täidetud läbipaistva geeliga, mis põlengu korral kristalliseerudes takistab soojuse läbikandumist. Karastatud klaasi ning geelikihtide arv oleneb tulepüsivusklassist. Samuti pakub tuletõkestusklaas kaitset mürgiste gaaside, suitsu ja leekide eest. Toode on saadaval erinevate modifikatsionidena: lamineeritud, massvärvitud, muster- ning happesöövitatud klaasiga. NB! Tuletõkkeakende paigaldamisel välispiiretesse tuleb arvestada, et tuletõkkeklaas on külma- ja kuumakartlik (min 10C°, max +45C°) ning vajab kaitset vihma ja otsese päikese eest.

Siiditrükitud ja taustavärvitud klaasid– umbosa lahenduseks fassaadis sobivad taustvärvitud või siiditrükitud karastatud klaasid. Taustvärvitud klaaside värvitoonid valitakse RAL-värvikaardi alusel. Mustrid siiditrükitakse klaasile vastavalt kliendi soovile.

KÜSI LISA

KONTAKT

TALLINN, Lelle 22, 11318

TARTU, Tähe 133c, 50107
Tel. 7 362 791, E-post: lasita@lasita.ee

RĪGA, Latvia, Daugavgrīvas iela 23, Zemgales priekšpilsēta, LV-1048
Tel. +371 26193638

SAADA PÄRING TOOTE KOHTA