Tänapäeval on võimalik aknaraame tellida väga paljudes värvitoonides. Klassikaliselt on saadaval valged, hallid ja pruunikad toonid, aga samas on soovi korral võimalus valida toone kogu RAL kataloogi ulatuses, see tähendab kollasest punaseni ning sinisest roheliseni. Kuid nii suure hulga võimaluste korral kuidas valida oma kodu jaoks õige värv?

Kõigil kodudel on arhitektuurne disain, mis muudan nad eriliseks. Disaini esteetikaga sobivate aknatoonide valimine on esimene samm õigete lahenduste leidmiseks. Näiteks tasub mõelda, kas teie kodu on pigem kaasaegne või traditsiooniline? Üldjuhul sobivad modernse maja puhul sisuliselt kõik aknatoonid, alates klassikalisest mustast kuni julge punaseni. Samas traditsioonilisema ehitise puhul võiksid ka valitud toonid olla pigem klassikalisemad.

Samuti tuleb kindlasti uurida, kas teie kodu piirkonnas on kehtestatud mingeid reegleid maja arhitektuuri ning lubatud värviskeemide osas. Kui piirangud ei ole, siis on teil nö vabad käed, kuid soovitame siiski ümbruskonnas veidi ringi jalutada ning tutvuda naabruskonna hoonetega. Kui lähiümbruses on jälgitud ühtset stiili, siis tasub ka enda kodu kujundamisel mõelda sellele, kuidas sinu kodu ümbruskonda sobituks.

Kõike eelpool kirjutatud arvesse võttes ei tohiks siiski ära unustada ka teie isiklikku maitset – valitud värv peaks peegeldama teie isikupära ja samuti tuleb jälgida seda, milliseid tundeid erinevad värvid teis tekitavad. Näiteks võivad looduslikud värvid olla maalähedased ja lohutavad, hall on ajatu ja klassikaline, kollane aga soe, tervitatav ja optimistlik. Samuti tuletame meelde, et akende väliskülje värv ei pea olema sama, mis seespool.

Jagame siinkohal veel mõnda tähelepanekut:

  • tumedam raam sulandub aknaklaasiga ühte ning jätab üldjuhul tagasihoidlikuma mulje;
  • heledam raam jällegi tõstab aknaid rohkem esile, luues kontrasti;
  • eriline aknaraami värv toimib üldjuhul kõige paremini, kui seda tasakaalustab rahulik fassaad.

 

Kui vajate akende valimisel nõu, siis meie müügimeeskond on alati valmis teid abistama.

Võtke meiega julgelt ühendust: https://www.lasita.ee/kontakt/