23. augustil avati Saaremaa Gümnaasiumi koolihoone. Uues riigigümnaasiumis puhkavad oma silmi, õpingute ajal läbi meie akende imelist loodust vaadates, 540 õpilast. Saaremaa Gümnaasiumi juht Ivo Visak on öelnud, et see on südamega tehtud kaasaegne kool, mis pakub mõnusat õpikeskkonda.

Saaremaa Gümnaasiumi koolihoone on kompaktse vormiga, osaliselt kahe-, osaliselt kolmekorruseline, kus hoone kandvad konstruktsioonid on ristkiht- ja liimpuitkonstruktsioonidest. Koolihoonel on keskne läbi korruste ulatuv aatrium, mis ühendab kahte klassiruumidega hoonetiiba. Ka klassiruumide esised ühisalad on avarad ja liigendatud. Vaiksemad tsoonid võimaldavad omaette olemist. Läbi kahe korruse kulgevad õhuruumid ning valgusšahtid katuselt annavad ühisaladele täiendavalt valgust ja õhulisust.

Haridus- ja teadusministeeriumi planeerimise ja halduse asekantsler Pärt-Eo Rannapi sõnul on uus koolimaja suurepärane näide nüüdisaegset õpikäsitlust toetava õppekeskkonna disainist. “Saaremaa Gümnaasiumi hoone toetab ja soodustab õppimist parimal viisil. Tunnustame kõiki osapooli, kelle koostöö tulemusel uus kool teoks sai”

Puitalumiinium aknad sellele kaunile koolimajale tootis Lasita Aken AS

Koolihoone autoriteks on Martin Kinks, Risto Parve, Kai Süda, Margit Valma ja Heldi Jürisoo arhitektuuribüroost KARISMA arhitektid
Sisearhitektuuri on loonud T43 arhitektid ja MP Studio, autoriteks Mari Põld, Elizabeth Saal ja Kadi Karmann
Ehitaja Nordecon AS

Fotod: Tõnu Tunnel