Lasita Aken AS on uhke ka oma toodete üle mis on paigaldatud Eestist välja.

Üks väga väärikas hoone kuhu renoveerimise käigus on paigaldatud Lasita Aken toodetud puitaknad asub Venemaal, Peterburis, linna tähtsaima tänava ääres.

Dom Knigi (ettevõtte Singer hoone)

St-Peterburgis, Nevski prospekti ja Griboedovi kanali ristumiskohas Kasaani katedraali vastas asuva maatüki ostis aastal 1902 miljoni rubla eest maailmakuulus õmblusmasinate tootja Singer Manufacturing Company.

Ettevõte soovis pilvelõhkujaga sarnast ehitist, mis kuulus neile New Yorgis. Peterburi ranged ehituskoodeksid aga dikteerisid, et ükski hoone ei võiks olla karniisi kohal kõrgem kui 23,5 meetrit. Neist piirangutest hoolimata suutis arhitekt Pavel Syuzor luua ülimalt elegantse hoone, mis haaras ajastu vaimu ja sisaldas mitmeid tehnoloogilisi uuendusi. Singeri ettevõtte hoone oli uuenduslik ja rikkalikult kaunistatud juugendstiilis meistriteos. See oli esimene hoone Peterburis, kus kasutati ehituses metalli, mis tegi võimalikuks esimesel korrusel asuvad tohutud aknad.

Suurema kõrguse illusiooni loomiseks kroonis Syuzor oma hoone metalli ja klaasi torniga, mille ülaosaks oli 2,8 meetrise läbimõõduga klaaspall, mis valgustas ettevõtte nime. Hoone skulptuurid on kujundanud eesti skulptuur Amandus Heinrich Adamson ning nende ilmastikuline roheline pronks sulandub kaunilt fassaadide halli ja punase graniidiga.

Hoone sai kiiresti Nevski prospekti kuulsaimaks ja armastatuimaks. Venemaa suurim ja kuulsaim raamatupood Dom Knigi (“Raamatu Maja”) avati Singeri hoones 1938. aastal. Leningradi piiramise ajal jätkas pood oma tegevust ka siis, kui naaberhoonele langes pomm, purustades kõik Dom Knigi aknad ja uputades laoruumid. Esimese maailmasõja ajal oli see hoone lühikese aja jooksul USA saatkonna koduks.