Kujundades lapse tuba mõtlevad kõik lapsevanemad turvalisusele – leitakse sobiv ja ohtu mööbel, valitakse lapsesõbralikud kardinad ning eakohased mänguasjad. üks oluline element, mis aga aeg-ajalt tähelepanuta jääb, on aknad.

Oma kodule aknaid valides võib esmapilgul tunduda loogilne, et üks lahendus sobib kõikjale, kuid päris nii see siiski ei ole. Lapse tuppa aknaid valides on prioriteet number üks ohutus. Laps ei tohiks kunagi olla võimeline üksi akent avama ning samuti on oluline jälgida turvalisust klaaspaketi valikul. Lisaks lapse turvalisusele on loomulik valgus ja ventilatsioon samuti väga olulised aspektid, millele tasub tähelepanu pöörata.

Lapsed on loomu poolest uudishimulikud ja soovivad avastada maailma. Siinkohal on vanemate kohus jälgida, et lapsed end seejuures ohtu ei paneks. Väiksed lapsed näevad, kuidas vanemad avavad ja sulgevaid aknaid ning tihti tekib seejärel ka pisipönnides soov seda ise järgi proovida. Kui kodu aga asub kõrgemal korrusel, siis võib sellisel katsetamisel olla kurb tagajärg. Seepärast soovitame väikelastega peredel valida aknad lapseluku sulusega (Tilt First). Selliselt saab akent käepideme pööramisel avada esmalt vaid kaldu ning lukustatav spetsiaalkäepide takistab akna avamist pöördasendisse. Käepideme edasi keeramiseks ning akna pöördasendisse avamiseks peab käepideme võtmega lahti lukustama. Kui aken pannakse uuesti kaldasendisse, siis lukustub aken taas ning seda on täielikult võimalik avada uuesti vaid võtmega.
Kui on ühel hetkel aga soov või vajadus lapseluku sulusest loobuda, siis saab seda teha lihtsalt mõne sulusedetaili väljavahetamise abil. Muudatus ei nõua suurt tööd ega meeletuid kulutusi.

Kui lastetuba asub kõrgemel korrusel või lastetoa aknad ulatuvad põrandani, siis vali klaaspaketi sisemiseks klaasiks lamineeritud või karastatud lahendus. Nii võib kindel olla, et mänguhoos lendu läinud lelud akent ei purusta. Turvaklaasidest oleme pikemalt rääkinud siin: https://www.lasita.ee/turvaklaasid-tutvustus/

Kui lastetoa aknad jäävad lõuna poole, siis tasub kaaluda ka päikesekaitse klaasi valimist. Nii on lastetuba kaitsud ülekuumenemise ja akna all mängivad põnnid kahjuliku uv-kiirguse eest. Loe täpsemalt siit: https://www.lasita.ee/miks-valida-paikesekaitse-klaas/

Oluline element, mida jälgida on ka aknalaua vastupidavus ja ehituskvaliteet. Väiksed lapsed armastavad tihti ronida aknalauale, et sealt õues toimuvat uudistada. Veenduge, et see oleks nende jaoks ohutu.

Kui elate mürarikkamas piirkonnas, siis lapse hea une peale mõeldes tasub uurida ka akende helikindluse võimalusi. Mürasummutusklaaside kohta saab rohkem infot siit: https://www.lasita.ee/murasummutusklaas/

Lastetoa kujundamine ja sisustamine on raske, kuid siiski meeldiv ülesanne. Sobivate aknalahenduste otsimiseks tasub aega varuda. Meie tootevalikus on lai valik erinevaid lahendusi lastetuppa ideaalse keskkonna loomiseks. Lastetoa akende valikul tuleb meeles pidada, et meie järeltulijad kasvavad suureks ja nende vajadused muutuvad, kuid funktsionaalne, hästi sobitatud aken püsib aastaid.

Täpsemate küsimuste korral saate saate kindlasti head nõu meie müügiesindusest. Võtke meiega julgelt ühendust!


Uuendatud: 1.06.2023
Avaldatud: 1.06.2020