Praegusel talvisel ajal, kui väsimus kipub kallale ja keha igatseb vitamiine võiks igaüks kodus aknalauale väikese aia rajada. Lisaks sealt saadavatele vitamiinidele ja maitseelamustele pakuvad rohelised taimed aknalaual ka rohkelt silmailu. Lastega peredes annab see omakorda võimaluse teha midagi koos pere pisematega.

Kõige lihtsam ja eestlasele kõige tuntum aknalaua taim on kindlasti sibul. Need ei vaja roheliste pealsete kasvatamiseks isegi mitte mulda. Leia vaid sobiv anum, lisa sinna veidi vett ja aseta sellele sibul. Nüüd tuleb vaid regulaarselt kasta ja varsti ongi värske sibul toidule lisamiseks olemas.

Edukalt saab aga aknalaual kasvatada ka peterselli, tilli, rosmariini, piparmünti või tüümiani. Veidi keerulisem on basiiliku kasvatamine, kuid soodsa kasukoha leidmisel on ka see võimalik.

Lisaks maitsetaimedele kasvatavad tänapäeval paljud korteris elavad inimesed aknalaual edukalt näiteks ka tomatit ja kurki. See eeldab muidugi jube veidi rohkem vaba ruumi ja suuremat pingutust taimede eest hoolitsemisel.

Julgustame teid katsetama ja proovima!

Aga kindlasti valige taimedele õiged ja vettpidavad aluspotid, et mitte kahjustada aknaid ja aknalaudu.