Ehituse edenedes tekib mitmeid olukordi, kus hoonele juba paigaldatud aknaid tuleb kinni katta ja selleks tuleb kasutada kaitseteipe. On väga-väga oluline, et kasutatavad teibid oleks õigesti valikud. Osades teipides kasutatavad lisaained on liiga tugevad ning ei sobi värvitud puitpindadele. Sellise teibi kasutamine võib põhjustada teibi või liimi jäämise aluspinnale, võib moonutada värvitud pinna tooni või läiget. Peamise tegurina põhustab vale teibi kasutamine värvi koorumise teibi eemaldamisel (kui ei ole järgitud teibi sobivust, eemaldamise õpetust ja lubatud pealoleku aega – tehnilise lehe andmete alusel).

Meie poolt sooritatud testide põhjal sobivad Teknose puidutööstusvärvidega värvitud pindadele kõige paremini järgmised teibid:
1. GreenteQ Maalriteip UV Contour, paberteip (tumekollane).
2. Stokvis Tapes, aurusulgeteip PS 1433 (roheline läbipaistev)
3. Stokvis Tapes, maalriteip, UV: d kestev (sinine)
4. Tesa 4334, Precision katteteip maalriteip (kollane)
5. Stokvis Tapes, paberteip PM 681542550 (heleoranz)
6. Tesa Precision Outdoor, 56250-00002 (helesinine)

Kõik teibiversioonid tuleks eemaldada pinnalt võimalikult kiiresti, järgides teibitootjate poolseid soovitusi, kuid siiski kõige hiljem 1 nädala jooksul peale jätkutööde lõpetamist.

Vaata lisainfot siit: https://www.lasita.ee/wp-content/uploads/2020/04/Akende-kaitsmine-ehitusprotsessi-ajal_teibi-soovitus-2017.pdf

Üldisemaid juhiseid puidust avatäidete hoiustamisest ja kaitsmisest ehitusprotsessi ajal saad lugeda meie vanemast blogipostitusest: https://www.lasita.ee/akende-kaitsmine-ehituse-ajal/