ASUD SIIN: AVALEHT / TOOTED / SISSEPOOLE AVANEVAD PUITALUMIINIUM RÕDUUKSED

SISSEPOOLE AVANEVAD
PUITALUMIINIUM RÕDUUKSED

Meie rõduuks kuulub ühte perekonda sissepoole avaneva aknaga moodustades nii sise- kui välisfassaadis ühtse terviku ja tagades kena lahenduse, mis võimaldab keskenduda maksimaalselt avanevatele vaadetele. Soovi korral saame panna rõduuksed ja aknad kokku ühte avasse suurendades sellega klaasipinda. Rõduuksi saab sarnaselt akendele valida kolmes profiilis, mis pakuvad erineva tasemega soojusjuhtivust vastamaks igale soovile. Meie rõduuks avaneb lisaks pöördavanemisele veel ka kaldavanemisse tuulutuseks ning ka mikrotuulutusse tagades ülima funktsionaalsuse. Puitalumiinium rõduuks pakub paremat soojapidavust ja on puiduga võrreldes veelgi ilmastikukindlamaks lahenduseks. Võimalik on valida nii klassikalise aknalengi põhjal lävepaku, tammest lävepaku või madala alumiiniumist lävepaku vahel.

AVANEMISED

TEHNILISED ANDMED

68mm, 78mm ja 92mm paksuse profiiliga raami valik tagab sobivuse nii aiamajadele ja suvilatele, soojapidavat lahendust nõudvale projektile kui ka energiasäästliku maja tarvis.

Palun pööra seadet, et näha tehniliste andmete tabelit.


IV68 ALU Rõduuks

IV78 ALU Rõduuks

IV92 ALU Rõduuks
Avanemissuund Sisse sisse sisse
Soojusjuhtivus standardmõõtude (1230x1480mm) puhul. (Puit-mänd) Uw=1,5 W/m2K Uw=0,81 W/m2K Uw=0,71 W/m2K
Klaaspakett (standardvalikul) 2k 4-18ar-4es (Ug – 1,1 W/m2K) 3k 4es-18ChrU ar – 4-18ChrU ar-4es (Ug-0,5 W/m2K) 3k 4es-20ChrU ar-4-20ChrU ar-4es (Ug – 0,5 W/m2K)
Mürasummutavus aknal (standardvalikuga klaaspaketi puhul) Rw (C, Ctr) 33 (-1, -4) dB Rw (C, Ctr) 36 (-1, -5) dB Rw (C, Ctr) 33 (-1, -7) dB
Lengi ja raami sügavus (alumiiniumil koos alu kattega) 84,5mm 94,5mm 108,5mm
Klaaspaketi paksus 26-38mm (standard 26mm) 36-48mm (standard 48mm) 50-62mm (standard 52mm)
Õhuläbilaskvus Klass 4 Klass 4 Klass 4
Tuulekoormusele vastupidavus C5 C5 C5
Veepidavus E1050 E1050 E1050
Tehnilised joonised      

VIIMISTLUS, MATERJALID, KLAASID JA KÄEPIDEMED

STANDARDLASUURID

STANDARDVÄRVID


Lisaks saab valida ka värve RAL kataloogist ja erilasuuride seast.
*piltidel olevatel toonidel võib ekraanist sõltuvalt esineda toonierinevusi reaalse värviga

AS Lasita Aken toodab aknaid ja uksi põhiliselt männist (valikus on sõrmjätkatud ja puhas) aga ka väärispuust merantist, tammest. Eritellimusena oleme võimelised tootma ka teisi akende tootmiseks sobivaid puuliike, nt. lehist.

Kõik akende ja uste valmistamiseks vajalikud puitmaterjalid ostetakse sisse usaldusväärsetelt partneritelt kelle materjal omab vastavussertifikaate ja -tunnistusi.  Puitmaterjalid läbivad mitmekordse kvaliteedikontrolli ja mittevastav materjal kõrvaldatakse tootmisprotsessist.

Puitosade stabiilsuse tagamiseks on puitdetailid (toorik) kokku liimitud kolmest/neljast lamellist. Välimised lamellid on puidu kõverdumise vältimiseks valitud ja liimitud aastaringide vastassuundi arvestades. Toorikus ei ole lubatud oksakohad. Pikemate mõõtude kui 3000mm valmistamiseks kasutatakse sõrmjätkatud puitmaterjali.

MÄND (liik: harilik mänd; Pinus sylvestris – ld.k)

Tihedus õhkkuivalt 480-530 kg/cm3.
Enim kasutatav puiduliik. Puit on keskmise tugevusega, ei ole löögikindel, kuid on mõõdustabiilne. Sõrmjätkuta materjalil on välimine lamell ühtse struktuuri ja tooniga kogu pikkuses. Sõrmjätkatud materjalil on erinevatel jätkudel erinev struktuur ja toon.

 

MERANTI  (liik: tume punane meranti; Shorea spp – ld.k)

Tihedus õhkkuivalt 580-770kg/m3
Viimistlemata puidu toon on tume punakaspruunist kuni lillakapruunini. Niiskuse suhtes mõõdustabiilne. Kasutatakse sõrmjätkuta materjali kuni pikkuseni 3000mm. Pikemate mõõtude puhul materjal sõrmjätkatakse. Võimaluse piires sobitatakse ühte partiisse sarnase tooniga materjal, kuid ka sel juhul võivad erinevad detailid üksteisest erineda (toonide erinevus ei ole näha värviga viimistlemistetul ja on vähemmärgatav tumedate lasuuridega viimistlemistletu puhul)

TAMM (liik: ameerika valge tamm; Quercus alba – ld.k)

Tihedus õhkkuivalt 690-700 kg/m2
Puit on kõva, elastne ja heade tugevusomadustega. Väga vastupidav. Kasutatakse sõrmjätkuta materjali pikkusega kuni 4000mm. Pikemate mõõtude puhul detailid sõrmjätkatakse.

KLAASPAKETID

Õigesti valitud klaasid moodustavad heast aknast väga olulise osa. Lisaks tänapäeva selektiivomadustega klaaspakettide suurepärasele soojapidavusele pakuvad klaasid mitmeid võimalusi mugavuseks ja kaitseks. Meie akendele on võimalik valida isikuturvalisuse eesmärgil nii karastatud kui lamineeritud klaase, kuuma suvepäikse eest kaitsvaid päiksekaitseklaase, mürasummutavaid klaase kui ka isepuhastuvaid. Hästi läbi mõeldud klaaside valik tagab mugava elukeskkonna pikkadeks aastateks.

Loe edasi

KÄEPIDEMED

Hästi valitud käepide on aknal kui kirsiks tordil toimides nii sisekujunduselemendi kui funktsionaalse tööriistana. Vaikimisi pakume enda toodetele laia toonivalikuga käepidemeid Tokyo sarjast. Soovi korral saab käepideme valida mitmekesisest valikust.

Loe edasi

TOOTELISAD

Pakume võimalust oma tooteid täiustada erinevate lisadega tagamaks komplektse, funktsionaalse terviku ja võimaldades meie klientidel soetada suur osa akendega seonduvast ühest paigast. Meie lisade valikust leiad petteliisud, aknalauad ja lengilaiendid, veeplekid, sääsevõrgud, õhutusklapid jms.

KÜSI LISA

KONTAKT

TALLINN, Lelle 22, 11318
TARTU, Tähe 133c, 50107
E-post: lasita@lasita.ee

RĪGA, Latvia, Daugavgrīvas iela 23, Zemgales priekšpilsēta, LV-1048
Tel. +371 26193638

SAADA PÄRING TOOTE KOHTA