Tänane arhitektuur on varasema ajaga võrreldes märkimisväärselt muutunud ja seda ka akende osas. Kui vanasti planeeriti majadele väikeseid aknaid, sest nende soojapidavus ei olnud hea, siis tänaseks on see muutunud. See omakorda tähendab, et palju palju projekteeritakse suuri maast laeni aknaid, et seeläbi tuua siseruumidesse rohkem päevavalgust. Siinkohal tuleks aga mõelda, kas hoones on tagatud elanike ohutus suurte klaaside läheduses. Lasita Aken pakub klaaside turvalisuse tõstmiseks erinevaid lahendusi. Siin lühike tutvustus meie poolt pakutavatest ohututest klaasidest. Lisainfo saamiseks võib alati võtta ühendust müügiosakonnaga ja küsida lisa konsultatsiooni.

Ohutu e. isikuturvaklaas – klaasi ülesanne on kaitsta isikuid klaasi purunemise korral võimalike vigastuste eest. Klaasid jagunevad kahte rühma – karastatud ja lamineeritud klaasid. Ohutuse funktsiooni saab siduda ka teiste klaasi funktsioonidega: energiasäästmine, päikesekaitse, mürasummutus, isepuhastumine, kujundus jne.

Karastatud klaas SECURIT – tootmisprotsessi käigus kuumutatakse termiliselt karastatud klaas kuni 650 kraadini Celsiuse järgi ja seejärel kiiresti jahutatakse. Selline protsess muudab klaasi kuni viis korda tavalisest klaasist tugevamaks. Karastamine avaldab mõju klaasi purunemisstruktuurile. Pinge vabanedes puruneb klaas väikesteks tömpide servadega tükikesteks, mis hoiavad ära tõsisemad vigastused. Karastatud klaas omab ka tunduvalt suuremat temperatuuride erinevusetaluvust kui lamineeritud klaas. Karastamine on vajalik isikuturvalisuse tagamiseks ja termilise purunemise vältimiseks.

Lamineeritud klaas STADIP PROTECT – koosneb kahest või enamast klaasikihist,mis on omavahel liidetud PVB-kile abil kõrge rõhu all autoklaavimise meetodil. Purunedes säilitab klaas terviklikkuse ning seetõttu ei kuku avast välja. Lamineeritud turvaklaas kaitseb vandalismi, sissemurdmise, tulirelvarünnaku või plahvatuse vastu.

Lamineeritud klaas STADIP SILENCE – lamineeritud helikindel turvaklaas, millel on erakordselt kõrge helikindlus ning millel on samal ajal lamineeritud klaasi ohutus ja turvalisus. Spetsiaalne akustiline PVB kile takistab vibratsiooni ja kõrvaldab kriitilise sageduse ja akustiliste tippude probleemi. Kahe klaasikihi vahele paigaldatud spetsiaalne PVB-kile on väga heade mürasummutavate omadustega, pakkudes samal ajal ka kaitset UV-kiirguse pleegitava toime eest. SGG STADIP SILENCE® on ka isikuturva-klaas, s.t. klaasi purunemise korral hoiab vahekile klaasikilde koos ja minimeerib võimalike vigastuste ohu.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit on oma kodulehel esitanud ka soovitused ohutuks klaasinguks http://eetl.ee/et/

Vaata ka klaaspaketitootja Saint-Gobain Glassolutions huvitavat videot ohutute klaaside kohta: